Toplumda genel yanlış bir yargı var. Kişilerin kendi kendine konuşması deliliğin bir göstergesi olarak adlandırılıyor lakin sağlıklı olanın bu olduğunu biliyor muydunuz? Kendinizle yüksek sesle konuşmak neden iyi bir şeydir konusunu tüm detaylarıyla siz değerli takipçilerimize açıklayacağız. Tüm gün dış uyaranlardan onlarca farklı geri dönüş alıyorsunuz; bu geri dönüşler ister istemez hayatınıza etki ediyor lakin bu yeni çağda beyin kendini geliştirmek için mükemmel bir refleks geliştirmiş durumda. Kendi kendinizle yüksek sesle konuşmanın faydaları ise şu şekildedir:

  • Yapılan bir araştırmaya göre kendiyle yüksek sesle iç ya da dış diyalog yapan insanların yaşamlarında, daha başarılı oldukları gözlemlenmiştir. Aynı zamanda bu kişiler hayat boyu daha başarılı, daha güvenli ve daha mutlu bir hayat sürmüşler.
  • Düşünceleri, düşünme gücünü geliştirdiği kanıtlanmıştır.
  • Daha iyi kararlar almaya yardımcı olur.
  • Konsantrasyon becerisini geliştirir.
  • Motivasyon kaynağıdır.

Elbette düşünceleri her zaman olumlu yönde tutmak sizlere bu faydaları sağlayacaktır. Kötü düşünceleri her zaman bir kenara bırakın ve kendinizle kusursuz bir etkileşim yaratın.

“Günümüzde “aile” birçok şekilde şekillenmekte ve biyoloji, niyet ve / veya yasa ile birleştirilen insanlardan oluşmaktadır.”
Nurçin KAYA