Modern zamanlar ile birlikte birçok kişi artık mutluluğu aramak için kendi içsel yolculuklarına çıkıyor. Peki, mutsuz çiftlerin neden birlikte kaldığını biliyor musunuz? Bunun altına yatan psikolojik, sosyolojik birçok neden var.  Bu nedenlerden bazıları ise şu şekildedir:

Aile Zoru

Kimi aileler hala toplumsal normları aşamadı. Bu yüzden çocuklarının yaşadığı mutsuzlukları görmezden gelip onlara sürekli olarak dayanmaları gerektiğini telkin ediyorlar. Boşanmanın aile adını kirleteceğine inandıkları için çoktan bitmiş bir birlikteliği kağıt üstünde zorlu sürdürüyorlar.

Yalnız Kalma Korkusu

Uzun süredir birlikte olup, artık eşine karşı herhangi bir his beslemeyen insanların boşanmamasındaki temel etken; Yalnız kalma korkusu, oysa dışarıda mutlu olabilecekleri, onlar gibi mutluluğu arayan pek çok insan var.

Zaman Bedeli ve Çocukları

Zamanın bir bedeli oluyor. Çiftler ilişki boyunca verdikleri emeği, çektikleri cefaları bir kenara bırakmak istemiyorlar. Çoktan ölen evlilikleri bu yüzden devam ediyor. Aynı zamanda işin içinde birde çocuklar varsa onlar için dayanıyorlar fakat bu ruhsuz evler yaratıyor.

Yaklaşık nurcinkaya

Uzman Klinik Psikolog Nurçin KAYA 2012-2017 yılları arasında Girne Amerikan Üniversitesi Beşeri Bilimler Fakültesi Psikoloji Lisans eğitimini tamamlamıştır. 2018-2019 yılları arasında Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını yapmıştır. İlk olarak 2016 yılında Muğla Yücelen Hastanesinde stajyer psikolog olarak görev almıştır. Daha sonra 2019 yılı Haziran ayında NP İstanbul Beyin Hastanesinde stajyer kinik psikolog olarak stajını gerçekleştirmiştir. En son 2019 Eylül ayında ise Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları hastanesinde de stajyer klinik psikoloj olarak stajını tamamlamıştır. Kariyerine kendi açtığı ofisinde devam eden Nurçin Hanım yaptığı çalışmalar ile danışanlarına kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır.

Uzman- danışan ilişkisinin en önemli kriteri olan kişisel mahremiyet ve etik ilkeler esası korunarak terapiler uygulanmaktadır. Yetişkin terapileri, çocuk terapileri, evlilik ve çift terapileri, aile terapileri, oyun terapileri, ergen terapileri, online terapiler, yetişkin testleri, çocuk testleri Klinik Psikolog Nurçin Kaya’nın ofisinde uygulanan çalışmalar arasındadır.Aldığı eğitimler ve mesleki tecrübeleri doğrultusunda bireylerin yaşam kalitesini yükseltecek nitelikte danışmanlık hizmeti vermeyi kendine vizyon edinen Nurçin Kaya, danışanlarının kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayabilecek tüm tedavi yöntemlerini mesleğinin el verdiği ölçüde kullanmaktadır. Yaşadığı ülkede psikolojik danışmanlık kültürünün yaygınlaşması ve daha sağlam bir yer edinmesi misyonuna uygun hareket ederek elinden gelen katkıyı sağlamak için ilkeli ve yenilikçi bir yol izlemektedir. Bu doğrultuda toplumsal huzurun önce bireyi sağlıklı bir ruha kavuşturmaktan geçtiği bilinciyle her danışan için en uygun yöntemleri uygulamak önem arz etmektedir.

Nurçin Kaya, doğru tanının konulması ve doğru tedavinin uygulanmasını, alanında uzman bir psikologun gerçekleştirmesi gereken ilk hedef olduğunu bilerek mesleğini yerine getirmektedir.Daha yaşanabilir bir toplum; sağlıklı, mutlu ve kendinin farkında olan bireylerin el birliğiyle titizce çalışması sonucu oluşacaktır.