Bebeklikten itibaren aile zamanının çocuk sağlığı ve hayata uyumundaki önemi görmezden geliniyor. Oysa tüm bu faktörler çocuğun geleceği, gelecekte olacağı kişiye etki ediyor. Birlikte geçirilen zaman artıkça çocuklar kendini daha önemli hissetmeye başlıyor. Ailenin çocuk ile birlikte geçirdiği zamanların faydası ise şu şekildedir:

  • Çocuk kendisine değer verir.
  • Çocuk kendisini daha çok sevmeye başlar.
  • Çocuk sevildiğini düşünerek hayata daha çok odaklanır.
  • Ebeveynlerinin olumlu özelliklerini gözlemler ve hayatı için modeller.
  • Hislerini ve düşüncülerini rahatlıkla dile getirir; kendine olan güveni gelişir.
  • Ebeveyn ve çocuk arasındaki ilişki güçlenir.

Elbette sağlanan faydalar yalnızca bununla sınırlı kalmayacaktır. Sizler çocuğunuzla geçirdiğiniz her saniye onun zayıf yönlerini, nelerde iyi olduğunu, nelerde kötü olduğunu gözlemleyebileceksiniz. Bu sayede ona bir yol çizerken, bir kariyer planı yaparken daha iyi bir şekilde planlama yapma şansınız olacak. Topluma yararlı, aile içi bağları güçlü bir birey yetiştirmek istiyorsanız; özgüvenli bir evlat yetiştirmek istiyorsanız kesinlikle birlikte zaman geçirmeye özen gösterin.

Yaklaşık nurcinkaya

Uzman Klinik Psikolog Nurçin KAYA 2012-2017 yılları arasında Girne Amerikan Üniversitesi Beşeri Bilimler Fakültesi Psikoloji Lisans eğitimini tamamlamıştır. 2018-2019 yılları arasında Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını yapmıştır. İlk olarak 2016 yılında Muğla Yücelen Hastanesinde stajyer psikolog olarak görev almıştır. Daha sonra 2019 yılı Haziran ayında NP İstanbul Beyin Hastanesinde stajyer kinik psikolog olarak stajını gerçekleştirmiştir. En son 2019 Eylül ayında ise Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları hastanesinde de stajyer klinik psikoloj olarak stajını tamamlamıştır. Kariyerine kendi açtığı ofisinde devam eden Nurçin Hanım yaptığı çalışmalar ile danışanlarına kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır.

Uzman- danışan ilişkisinin en önemli kriteri olan kişisel mahremiyet ve etik ilkeler esası korunarak terapiler uygulanmaktadır. Yetişkin terapileri, çocuk terapileri, evlilik ve çift terapileri, aile terapileri, oyun terapileri, ergen terapileri, online terapiler, yetişkin testleri, çocuk testleri Klinik Psikolog Nurçin Kaya’nın ofisinde uygulanan çalışmalar arasındadır.Aldığı eğitimler ve mesleki tecrübeleri doğrultusunda bireylerin yaşam kalitesini yükseltecek nitelikte danışmanlık hizmeti vermeyi kendine vizyon edinen Nurçin Kaya, danışanlarının kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayabilecek tüm tedavi yöntemlerini mesleğinin el verdiği ölçüde kullanmaktadır. Yaşadığı ülkede psikolojik danışmanlık kültürünün yaygınlaşması ve daha sağlam bir yer edinmesi misyonuna uygun hareket ederek elinden gelen katkıyı sağlamak için ilkeli ve yenilikçi bir yol izlemektedir. Bu doğrultuda toplumsal huzurun önce bireyi sağlıklı bir ruha kavuşturmaktan geçtiği bilinciyle her danışan için en uygun yöntemleri uygulamak önem arz etmektedir.

Nurçin Kaya, doğru tanının konulması ve doğru tedavinin uygulanmasını, alanında uzman bir psikologun gerçekleştirmesi gereken ilk hedef olduğunu bilerek mesleğini yerine getirmektedir.Daha yaşanabilir bir toplum; sağlıklı, mutlu ve kendinin farkında olan bireylerin el birliğiyle titizce çalışması sonucu oluşacaktır.